Greta ir Mindaugas

2015-08-15_062_web2015-08-15_063_web 2015-08-15_065_web

2015-08-15_268_web

Kai tik susipažinome su jaunaisiais, jie jau aiškiai žinojo kokia turėtų būti šventės tema, vieta, gėlės, spalvos. Mums, įsiklausius į jų norus, beliko pasiraitoti rankoves ir pasitekus visą savo kūrybingumą, kibti į darbus.

Greta ir Mindaugas pasirinko ramiąją Pranciškaus Ksavero bažnyčią, pačioje Kauno senamiesčio širdyje. Joje visada tvyro ypatinga atmosfera, o dėmesys jauniesiems bei jų svečiams nuoširdus ir labai labai šiltas. Kadangi bažnyčia labai  graži, nenorėjome persistengti ją puošiant. Priekyje pastatėme dvi dideles puokštes, kurių pilnai užteko šventiniam papuošimui. Kai šalia tokie gražūs ir mylintys žmonės, gėlės tampa ne tokiu ir svarbiu dalyku. 2015-08-15_302_web

2015-08-15_323_web

Jaunavedžių pasirinkta Paryžiaus tema pati padiktavo kuo galėtumėm pradžiuginti ir pavaišinti svečius iškarto po ceremonijos. Vaišių stalą padengėme ant bažnyčios stogo, tad artimųjų ir draugų laukė dvigubas malonumas: švieži užkandžiai su gardžiais vynais, bei nepakartojamas vaizdas, pučiant švelniam vasaros vėjeliui. Tiesiog užsimerki ir mėgaujiesi akimirka.

Visus kvietėme ragauti saldžių sodo braškių, dailiai patiektų bagečių, čiabatų, įvairaus skonio traškių lazdelių. Prie jų privalėjome pagriebti turgelyje sveriamų alyvuogių, saulėje džiovintų pomidoriukų ir kitų pagardukų. Šalia šių gėrybių išsirikiavę spalvotieji sūriai, kurie dar gardesni su gurkšniu atšaldyto vyno. Ir galiausiai – desertai, burnoje tirpstantys spalvotieji macaronsai ir ką tik Rugilės iškeptos kanelės.

2015-08-15_511_web

Tautvydo dvaras, kuriame vyko šventė, išties įspūdingas! Kam teko laimė pabuvoti, prisimins, kokia daili ir išpuoselėta lauko aplinka. Kvepiantys gėlynai, grįsti takeliai ir iš vazonų krentančios gėlės, puikiai tiko įsivaizduoti, kad vaikštote po tikrą Paryžiaus dvaro kiemelį. Dvaro viduje gausu vienas už kitą išvaizdingesnių ir prašmatnesnių baldų ir kitų interjero smulkmenų bei akcentų. Pavaikščioti bei pasmalsauti po dvaro sales, buvo tiesiog privaloma!

2015-08-15_563_web

Desertų stalas puikiai derėjo prie puošnios dvaro aplinkos. Norėjosi skanėstus pateikti stilingai ir kūrybingai. Tad ištiesėme rausvą nėrinių staltiesę ir pradėjome dekoruoti. Pilna makaronsų ir  kvepianti rožėmis lentynėlė su stalčiukais, neapsakomai gardaus kremo pyragėliai su uogomis, sugulė sendintoje spintelėje, o namine uogiene gardinti panna cottos kremai išsirikiavo mažuose stiklainėliuose. Mūsų Rugilė pasirūpino sūrio tortuku ir jau legenda tapusiais šokoladiniais mini keksiukais su maskarponės kremu viršuje. Skanumynų stalo karalius ir akcentas – didysis tortas, ant kurio puikavosi ranka išraityti žodžiai – “O kas toliau, kai įgyvendinsite savo svajones..? O tada… yra gyvenimas! Pameni? Aš esu! Tu esi! Ir meilė – tik ji – yra svarbi!”

Skaitant šią prasmingą mintį buvo galima užuosti džiovintų levandų kvapą…

2015-08-15_572_web

Kad iš tiesų jaustųsi Paryžietiška nuotaika, standartinius stalo numeriukus teko pamiršti. Juos pakeitėme į kortelės su žymiausiais šio miesto architektūriniais šedevrais. Vieni svečiai “sėdo” prie Eifelio bokšto, kiti savo vietą rado prie Triumfo arkos, o vienas iš stalų “gavo” Luvro pavadinimą. Pats planas atitiko Paryžiaus centrinės dalies žemėlapį, į kurį vedė nuorodos su svečių vardais. Užrašai pateikti prancūzų kalba, tad originalu, informatyvu ir kūrybinga.

Stalo dekorui pasirinkta ramios ir šviesios spalvos. Nuostabios puokštės užpildė stalą, o sidabrinės vazos spindėjo žvakių šviesoje. Stalo takeliai kruopščiai apgalvoti ir ypatingai derantys  su gėlėmis bei visa karališka dvaro aplinka. Nuotaka pageidavo, kad svečiai perskaitytų jos parinktą mintį, tad užrašėme ją ant kortelių ir padėjome dešinėjė. Šalia lėkštės, taip pat visų laukė tokių pat dizaino padėkos užrašiukas “Ačiū, kad estate kartu”. Na, o svečio kortelės klausimą šįkart išsprendėmė labai praktiškai – užrišome kiekvienam ant taurės kojelės, tad vakaro eigoje svečias laisvai galėjo kartu su ja judėti ir vaikštinėti, nebijodamas vėliau susimaišyti ir pasiimti ne savo.

Išieškotos, apgalvotos ir labai asmeniškos, tokios prisiminimo dovanėlės buvo įteiktos Gretos ir Mindaugos vestuvių svečiams. Jaunavedžiai patys pasirūpino šiais mielais albumėliais, kurių viršelį papuošė Eifelio boštas, o viduje, ant sendintų lapų, suklijuotos priešvestuvinės foto sesijos akimirkos. Mums beliko pagaminti dailias vardo korteles.

Norėjosi, kad foto vieta skoningai įsikomponuotų į beveik tobulą dvaro aplinką ir susilietų su jį supančia gamta. Tad pakabinome romantiškas, vasaros vėjelyje plazdančias lengvas užuolaidėles, o jų šonus surišome gausiomis gėlių puokštėmis su svyrančiais vijokliais. Nieko prašmatnaus, bet labai estetiška ir išvaizdu.

2015-08-15_600_web

2015-08-15_601_web

2015-08-15_603_web

2015-08-15_607_web

2015-08-15_609_web

Nuotraukos: Saulės pieva merginų